ЦИФРОВА ВІЙНА МІЖ США І КНР

Л. С. Поліщук

Анотація


Британське видання Тhe Economist склало новий рейтинг загроз світовій економіці у 2019-2020 рр. Серед 10 найважливіших називають: ризики переростання конфлікту між КНР та США у повномасштабну торговельну війну, можливу рецесію економіки США через надмірну заборгованість американських компаній, уповільнення зростання в КНР, а також нанесення шкоди великим сегментам Інтернету через кібератаки, котрі також можуть перерости у масштабні цифрові війни.

На тлі нового глобального конфлікту між США і Китаєм в фокусі загальної уваги опинилося геополітичне значення ключових цифрових технологій. У КНР почали розробку 6G мереж, розпочалась конкурентна боротьба за лідерство у розробках штучного інтелекту.

Те, що відбувається сьогодні між Китаєм і США – зовсім не про експортні мита, профіцит взаємної торгівлі, порушеннях правил СОТ, не про захист інтелектуальної власності. Це про те, яка країна стане власником ключових технологій цифрової економіки і всього нового технологічного укладу, хто очолить Четверту індустріальну революцію.


Повний текст:

PDF

Посилання

  • Поки немає зовнішніх посилань.