ІНСТИТУЦІОНАЛІЗАЦІЯ ЛОБІСТСЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ В КРАЇНАХ-ЧЛЕНАХ ЄС НА ПРИКЛАДІ АВСТРІЇ, ВЕЛИКОЇ БРИТАНІЇ, НІМЕЧЧИНИ, ФРАНЦІЇ ТА ДАНІЇ

В. Матвієнко, С. Сокур

Анотація


Для сучасних політичних систем країн-членів Європейського Союзу є характерною наявність широкого діалогу між владними органами та суспільством. Надзвичайно важливе місце у цьому діалозі займає лобістська діяльність, яка покликана артикулювати інтереси зацікавлених груп та шляхом впливу на повноважні органи задовольняти інтереси зацікавлених осіб. Найбільш яскраво інституціоналізація лобістської діяльності проявляється в Австрії, Великій Британії, Німеччині, Франції та Данії, хоча й знаходиться вона на різному рівні. За такої ситуації існує необхідність в аналізі рівня інституціоналізації лобістської діяльності в згаданих країнах-членах Європейського Союзу. Відповідно до рівня інституціоналізації країни-члени ЄС розподіляються на країни, де лобістська діяльність є інституціоналізованою, країни із перехідним рівнем інституціоналізації та країни, де існує лише тенденція до інституціоналізації.
Ключові слова: лобіювання, Європейський Союз, Австрія, Велика Британія, Німеччина, Франція, Данія, суб'єкти лобістської діяльності, об'єкти лобістської діяльності.


Повний текст:

PDF

Посилання

  • Поки немає зовнішніх посилань.